Azyl – bohaterstwo ma różne oblicza

Każdy miłośnik kina od czasu do czasu z chęcią sięga po dobry thriller, który wywołuje silne emocje. Nic więc dziwnego, że taką popularnością cieszy się wśród kinomaniaków „Azyl”. Film z 2002 roku wyreżyserowany przez samego Davida Finchera to prawdziwa kwintesencja tego gatunku. Widz wyczuwa ciągłe napięcia niemal przez cały czas trwania filmu i jest w stanie w doskonały sposób wczuć się w emocje towarzyszące każdej postaci na tle kolejnych wydarzeń. Warto więc włączyć telewizję internetową, usiąść wygodnie na kanapie i delektować się świetnym seansem.

tablet photo

Włamanie, które miało być proste…

W filmie „Azyl” najpierw poznajemy dwie główne bohaterki. Meg Altman i jej córka Sarah właśnie wprowadzają się do nowego domu znajdującego się na nowojorskim Manhattanie. Przestronny dom prezentuje się bardzo okazale, ale jedną z jego najciekawszych cech jest istnienie dość wyjątkowego pomieszczenia. Tytułowy azyl to swego rodzaju schron zamykany od wewnątrz, w którym znajdują się monitory podłączone do kamer w całym domu, zapasy wody i żywności, czy koce. 

Początkowo azyl nie wzbudza w kobietach dużego zainteresowania, ale gdy już pierwszej nocy do ich domu włamuje się trzech mężczyzn, pomieszczenie to staje się ich schronieniem. Jedyne o czym nie wiedzą Meg i Sarah to fakt, iż włamywacze chcą się dostać właśnie do tego konkretnego pomieszczenia, a zatem kobiety mocno krzyżują ich plany. Sytuacja staje się więc patowa. Włamywacze muszą zdobyć coś co znajduje się w azylu, a kobiety muszą się przed nimi chronić za wszelką cenę.

Zobacz „Azyl” w telewizji online

David Fincher po raz kolejny udowodnił, że doskonale zna się na swojej pracy. „Azyl” to perfekcyjnie zbudowany thriller, który przez wielu jest wręcz zaliczany do klasyki tego gatunku. Krok po kroku wprowadza on widza w świat poszczególnych postaci, pozwalając nam często z ukrycia obserwować jakie uczucia i rozterki im towarzyszą oraz w jaki sposób podejmują one kolejne decyzje. Dzięki temu film ogląda się w wielkim napięciu, a widz staje się w jakimś sensie jego częścią.

Widzowie mogą swobodnie wczuć się w akcję również dzięki świetnej grze aktorów. Jodie Foster i Kristen Stewart stworzyły świetny duet wcielając się w postaci matki i córki ukrytych w azylu. Świetnie ogląda się też aktorów grających trzech włamywaczy. Forest Whitaker, Jared Leto i Dwight Yoakama pokazali wszystkim swoje genialne umiejętności, perfekcyjnie oddają charaktery tych bohaterów. „Azyl” to film, który po prostu trzeba obejrzeć zwłaszcza, że jest to tak łatwe. Wystarczy skorzystać z telewizji internetowej, by móc legalnie oglądać ten i inne filmy, które z pewnością umilą nam czas wolny.

Leave a Reply