Co przyniósł nam 2019, czyli ranking top 5 najlepszych seriali roku

Wraz z upływem czasu można zauważyć niezwykły rozwój kina i to pod każdym względem – chodzi zarówno o jakość przekazu jak i jakość wizualna samych utworów. Mamy jesień, rok 2019 dobiega ku końcowi. Dni są coraz krótsze, pogoda bardziej deszczowa, ale za to każdy z nas ma więcej czasu wieczorami. Jak wypełnić ten czas? Oczywiście na kanapie, pod kocem, z kubkiem gorącej herbaty, oglądając serial. Nie masz pomysłu jaki? Poniżej przedstawiamy Ci ranking 5 najlepszych seriali kończącego się już roku.

Ranking top 5 seriali 2019 r.

1. DARK

Serial powstał w 2017 r., aktualnie ma 2 sezony i jest utrzymany w tematyce science fiction i horroru. Opowiada o zaginięciu dzieci, przeplataniu się przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Trzyma w napięciu od początku do końca.

2. MINDHUNTER

Serial kryminalny, również z 2017 r., ale akcja rozgrywa się w roku 1979. Jest to opowieść oparta na faktach i przedstawia losy dwóch agentów FBI, którzy odwiedzają seryjnych zabójców w celu pozyskania informacji dotyczących ich działań, motywów, aby wykorzystać to w rozwiązywaniu bieżących spraw.

3. CZARNOBYL

Dramat powstał w 2019 r. i – jak sama nazwa wskazuje – dotyczy Czarnobyla, czyli miasta, w którym wybuchła elektrownia jądrowa. Serial opisuje losy ratowników poświęcającyh życie, aby ocalić Europę przed skutkami tragedii.

4. DOM Z PAPIERU

Hiszpański serial akcji sprzed 2 lat. Opisuje niezwykle dopracowany plan napadu na mennicę przygotowany przez 8 – osobową zamaskowaną grupę ludzi.

5. RICK I MORTY

Jest to animowany serial komediowy dla dorosłych. Wyszedł w 2013 r. i jest w trakcie wypuszczania 4 sezonu. Jest to opowieść o szalonym naukowcu i jego wnuku, któzy razem podróżują i przeżywają razem przedziwne przygody związane między innymi z potworami.