Czym jest internetowa telewizja?

Dziś każdy może oglądać telewizję internetową, gdzie darmowe filmy online, są dostępne o każdej porze. Najchętniej wybieraną formułą jest IPTV, gdzie treści z internetu możemy oglądać na ekranach swojego telewizora

Jak oglądać IPTV?

Aby oglądać wideo przesyłane strumieniowo, do telewizora używany jest specjalny dekoder IPTV lub w nowoczesnej terminologii dekoder STB (STB), który z jednej strony jest podłączony do sieci operatora (medium transmisji), a z drugiej do telewizora. Jednostka abonencka STB dekoduje dane wideo i wyświetla odszyfrowane wideo na ekranie telewizora. Bardzo ważne jest, aby podczas działania dekodera IPTV nie trzeba było czekać na pełne pobranie plików danych, aby je wyświetlić. Przesyłanie danych odbywa się w jednym niewyczerpanym strumieniu i zaczyna się odtwarzać wraz z nadejściem i przetwarzaniem na urządzeniu abonenckim STB. Jest to bardzo wygodne, użytkownik nie spędza czasu na oczekiwaniu darmowe filmy online, ale może je oglądać natychmiast.  

Dodatkowe usługi telewizyjne IPTV

Gdy dekoder IPTV jest podłączony do telewizora, daje to szereg korzyści i dodatkowych usług związanych z korzystaniem z telewizji. Usługa „telewizji na żądanie” jest jedną z wielu dodatkowych usług telewizji IPTV, gdzie możesz oglądać nie tylko programy telewizyjne nadawane obecnie, ale możesz też oglądać programy telewizyjne, które zostały wyemitowane jakiś czas temu. Ponadto, gdy podłączony jest dekoder telewizyjny lub dekoder IPTV, możesz użyć funkcji „Ulubione” – jest to okazja do ustawienia zakładek na ulubionych kanałach w celu dalszego szybkiego dostępu do nich i innych treści telewizyjnych. Obejmuje to również szereg innych dodatkowych usług, które otrzymujesz, gdy masz dekoder STB IPTV. Ta wygodna technologia pozwala wykonać wideo na żądanie na ekranie telewizora. Istnieje również możliwość „pauzy na żywo”, która pozwala oglądać ulubiony program telewizyjny w dogodnym dla ciebie czasie. Istnieje też możliwość zainstalowania cenzury na niektórych pakietach oprogramowania dla dorosłych. Telewizja IPTV to także okazja do posiadania elektronicznego przewodnika telewizyjnego.