Na żywo – kanał Polsat News

Polsat News jest pierwszym źródłem informacji dla 4 milionów widzów w Polsce. Aby zwiększyć tę liczbę, grupa Polsat zdecydowała się na odkodowanie sygnału stacji i nadawanie go z anten MUX 4.

Polsat News – codzienne źródło informacji

Od 2008 roku w Polsacie News nadawane są wiadomości, newsy oraz prowadzone transmisje na żywo. Przez lata stacja dorobiła się własnych programów publicystycznych o masowym zasięgu i uznanej renomie. To między innymi „Gość Wydarzeń”, „Graffiti”, „Gość Rymanowskiego”, czy też same „Wydarzenia”. Znani i doświadczeni dziennikarze i wyważony, obiektywny profil stacji sprawił, że ma ona licznych widzów i sympatyków. Dodatkowo na antenie Polsatu News poruszane są palące problemy społeczne, a sami prowadzący nie boją się spraw kontrowersyjnych, od których uciekają inne stacje. Dodatkowo dzięki licznym ośrodkom regionalnym oraz zagranicznym, w Polsacie News możemy wiele wydarzeń śledzić na żywo.

Odbiór w telewizji naziemnej

Aby móc odbierać Polsat News bez żadnych dodatkowych opłat, konieczne jest ustawienie anteny i jej właściwy dobór. Ze względu na to, że sygnał Polsat jest emitowany przez nadajniki MUX 4, to wskazane jest, zwłaszcza poza większymi miastami, aby antena była stosunkowo silna.

Wskazane są anteny kierunkowe o dużym zasięgu. Anteny log-periodyczne są bardzo popularne ze względu na ich niski koszt, a jednocześnie dobre parametry techniczne (np. Delta H111 , BAS-1109 Selena Mini , BAS-1111-P PECHORA ). Jednak w znacznej odległości od centrum nadawczego telewizji lub w trudnych warunkach terenowych lepiej jest zastosować antenę typu „Wave channel” . Taka antena ma większy zasięg i węższą charakterystykę promieniowania. Anteny falowe są kompaktowe, proste i lekkie (np. BAS-1115 COMET , BAS-1156-P SPRINT 7 , BAS-1159-P ORBITA-19 ).

Od czego zależy odbiór Polsat News?

Sam odbiór PolsatNews i jakość obrazu zależy od:

  • miejsca instalacji anteny;
  • od wysokości instalacji antenowej;
  • mocy nadajnika telewizyjnego;
  • wysokości montażu nadajnika;
  • terenu;
  • poziomu zakłóceń i szereg innych czynników.

Każdy przypadek należy rozpatrywać osobno i dobrać odpowiednią antenę. Oprócz tego do właściwego odbioru kanału Polsatu, telewizor musi być wyposażony w DVB-T lub DVB-T2. To warunek konieczny do odbioru stacji. Zasięg nadajników pokrywa obecnie 45% obszaru Polski, ale docelowo ma to być nawet 70% powierzchni naszego kraju. Sygnał jest nadawany w formacie cyfrowym, więc bez dekodera lub wbudowanego DVB-T, jego odbiórr jest niemożliwy.

Leave a Reply